Tepe Savunma ve Güvenlik Logo

TEPE SAVUNMA VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ

RSO
HİZMETLERİ

Tepe Savunma ve Güvenlik, 2004 yılında T.C. Ulaştırma,
Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (T.C. Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı),

tarafından liman ve gemilere yönelik RSO (Tanınmış Güvenlik Kuruluşu) olarak yetkilendirilmiştir.

RSO HİZMETLERİ

Tepe Savunma ve Güvenlik, 2004 yılında T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (T.C. Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı) tarafından liman ve gemilere yönelik RSO (Tanınmış Güvenlik Kuruluşu) olarak yetkilendirilmiştir.

RSO Nedir ?

“Limanlara ve Gemilere Yönelik Tanınmış Güvenlik Kuruluşu” anlamına gelir, bu belgeye de RSO Yetki Belgesi denir. Türkiye’de RSO yetki belgesine sahip tek şirket olan Tepe Savunma ve Güvenlik, gemi ve liman işletmelerinin özel güvenlik ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

ISPS Nedir ?

Deniz Güvenlik Komitesi’nin yetkilendirildiği; bu komitenin yaptığı çalışmaların neticesinde gemilerin ve liman tesislerinin güvenliğinin sağlanmasına yönelik yeni tedbirleri kapsayan Uluslararası Gemi ve Liman Tesisleri Güvenlik Kodu (ISPS CODE)’dur. Uluslararası düzeyde ele alınan birtakım güvenlik standartlarını kapsar. Bu güvenlik tedbirlerinin en kısa sürede uygulamaya girebilmesi amacıyla, ISPS Kod’una 1974 tarihinde SOLAS (Denizde Can Güvenliği Uluslararası Sözleşmesi) eklenmiştir. Yapılan değişikliklerle birlikte 1 Temmuz 2004 tarihinde Uluslararası Gemi ve Liman Tesisleri Güvenlik Kodu yürürlüğe girerek imzacı devletler tarafından kabul edilmiş ve uygulanmaya başlanmıştır.

RSO Yetki Belgeli Tepe Savunma 17 Limanda 500’den Fazla Personeliyle Hizmet Veriyor

Tüm faaliyetlerinde uluslararası standartlarda güvenlik hizmeti sağlayan Tepe Savunma, ISO 28000 kapsamında, Türkiye’de Tanınmış Güvenlik Kuruluşu (RSO) olarak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup Uluslararası Gemi ve Liman Tesisi Güvenlik Kodu’nun (ISPS Kod) Türk gemilerinde ve liman tesislerinde uygulanması için tam kapsamlı RSO hizmeti vermektedir. 17 liman için güvenlik hizmeti veren Tepe Savunma ve Güvenlik, bu kapsamda 500’den fazla özel güvenlik personeline de istihdam sağlamaktadır. Alanında sektör lideri olan Tepe Savunma ve Güvenlik, bugüne kadar 100 liman tesisinin güvenlik değerlendirmesi ve güvenlik planının hazırlanmasında görev yapmış, 94 gemiye Uluslararası Gemi Güvenlik Belgesi (Denizcilik Belgesi) vermiştir. 65 liman tesisi ile danışmanlık sözleşmesi kapsamında hizmet vermeyi sürdürmektedir. Deniz ve liman güvenliği standartlarıyla tam uyum sağlayan Tepe Savunma ve Güvenlik, donanımlı, işinde yetkin güvenlik ekibi ve teknik altyapısıyla denizlerin ve limanların her daim güvende kalmasını sağlamaktadır.

Mail Adresleri

hakikisefa.basatli@tepesavunma.com.tr

faruk.dogan@tepesavunma.com.tr

fatih.vardar@tepesavunma.com.tr

mehmet.yildirim@tepesavunma.com.tr

ezdi.verdo@tepesavunma.com.tr

isps@tepesavunma.com.tr

RSO İrtibat Bürosu

Royal Plaza: Batman Sokak No18

Sahrayıcedit/KADIKÖY (Optimum Avm karşısında)

+90 (216) 547 29 00İletişime geçmeye hazır mısınız?

OPERASYON BİLGİ SİSTEMLERİ

Türkiye'de dijital dönüşümü destekleyen güvenlik sektöründeki ilk firma olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Operasyon Bilgi Sistemleri (OBS) çalışmalarımız kapsamında tüm operasyonel iletişim sistemlerimizi tek bir platformda topluyoruz. Bu sayede süreç yönetimini sürdürülebilir ve hızlandırılmış hale getirmeyi, erişilebilirlik ve şeffaflık ilkemiz ile müşterilerimizle aramızdaki güven bağını güçlendirmeyi hedefliyoruz.

HİZMET ALANLARIMIZ

TEPE İLE KARİYERİNİZİ ZİRVEYE TAŞIYIN

Çeyrek asrı geride bırakan bir ailenin yanında deneyimine deneyim katmaya ne dersin?

Sen de kariyerinde öne geçmek ve Tepe Savunma ve Güvenlik'in uzmanlığıyla tanışmak için özgeçmişini doldurarak bizimle
iletişime geçebilirsin.

81

İl

18.000+

Uzman Personel

1.000+

Mutlu Müşteri

tr_TRTurkish