Tepe Savunma ve Güvenlik Logo

TEPE SAVUNMA VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ

MMPI
TESTİ

Silahlı/Silahsız Özel Güvenlik Görevlileri ile aklınıza gelecek
tüm Mavi/Beyaz yaka personellerine dalında uzman şirket psikoloğu
ile sınıf eğitimleri, danışanlık, birebir görüşme ve en yeni kişilik testleri yapıyoruz

MMPI Testi Nedir?

MMPI Testinin açılımı Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri. Bu test bireyin kişisel ve toplumsal uyumunu objektif olarak değerlendirmeyi amaçlayan bir testtir. Ruh sağlığında en çok kullanılan testtir.

MMPI Testi Neden Bu Kadar Önemli?

Yapılan araştırmalara göre kişilik özelliklerinizi ve psikolojik sorununuzun olup olmadığını anlamanın en kolay ve objektif yollarından biri MMPI kişilik testi uygulamaktır. Ülkemizde ve dünyada en güvenilir kişilik testi ise Minnesota Kişilik Envanteri kısa adı ile MMPI Testi'dir. Bu test kişilik özelliklerini belirlemede kullanılan kişilik envanteri ve kişilik analiz testi olarak geliştirilmiş bir psikoloji testi olma özelliğine sahiptir. Kişilik test soruları ABD'de geliştirilmiş ve MMPI Test olarak Türkiye'ye profesörler tarafından uyarlanmıştır. Güvenilirliğinin yüksek olası, yanılma payının çok düşük olası kritik görevlere sahip özel güvenlik görevlilerimizi seçerken ve işe devam sürecinde bizlere yardımcı olmaktadır.
Bu test dünyanın tek ve en güvenilir bilimsel kişilik testidir.

Bu Test Bize Ne Gibi Bilgiler Veriyor?

MMPI Testi ile bireylerin aile problemleri, öfke ve kaygı sorunları, işle ilgili sorunları, insanlar arası iletişimde yaşanan sorunları, özgüven, anti sosyal özellikler ve sağlıkla ilgili endişeleri, düşünce tarzı gibi hastalık dışındaki psikolojik özellikleri de değerlendirilebilmektedir. Psikiyatri kliniklerinde şu teşhisleri koymada kullanılır;

 Depresyon,
 Hipokondriazis (Hastalık hastalığı),
 Histeri (Konversiyon),
 Psikotik sapma,
 Kadınlık-erkeklik (cinsel tercih ve eğilimler),
 Paranoya (Şüphecilik),
 Psikasteni (Saplantı-Takıntı),
 Şizofreni,
 Hipomani (Duygu durum bozukluğu, öfke patlaması gibi),
 Sosyal içe dönüklük (çekingenlik).

Nasıl Bir Değerlendirme Süreci İzliyoruz?

Uygulama alanları: MMPI çok yönlü kişilik envanteri sadece hastalık veya psikolojik sorun olup olmadığını ölçen bir test değildir. Uygulanan testte kişinin psikolojik sorunlarının olup olmadığının tespitinin dışında genel olarak kişinin nasıl biri olduğunu belirleyebilmekte, uygulanan kişinin normal kişilik özelliklerini de ortaya çıkartabilmektedir.

Bu envanter herkese uygulanabilir ancak silah taşıyan güvenlik görevlilerimiz daha yoğun sorumluluk taşıyorlar ve risk faktörleri daha fazla. Bu sebeple hem işe yeni giren hem de mevcut çalışanlar üzerinde de göreve uygunluğu değerlendirmek ve gelişim alanlarını belirlemek için kullanıyoruz.

Ayrıca hizmet kalitesinin artırılması ve çeşitlendirilmesi için çalışanların doğru görevlendirilebilmesi için verilecek kararlara ve değerlendirmelere yardımcı olmasının amaçlıyoruz.

Kimlere Uyguluyoruz?

Çeyrek asırlık tecrübesi ile sektöre yön veren firma olarak Fiziki güvenlik dışında Risk Analizi, Denetim ve Eğitim alanında sektör lideri olma yolunda ilerliyoruz. Silahlı/Silahsız Özel Güvenlik Görevlileri ile aklınıza gelecek tüm Mavi/Beyaz yaka personellerine dalında uzman şirket psikoloğu ile sınıf eğitimleri, danışanlık, birebir görüşme ve en yeni kişilik testleri yapıyoruz.

İletişime geçmeye hazır mısınız?

HİZMET ALANLARIMIZ

TEPE İLE KARİYERİNİZİ ZİRVEYE TAŞIYIN

Çeyrek asrı geride bırakan bir ailenin yanında deneyimine deneyim katmaya ne dersin?

Sen de kariyerinde öne geçmek ve Tepe Savunma ve Güvenlik'in uzmanlığıyla tanışmak için özgeçmişini doldurarak bizimle
iletişime geçebilirsin.

81

İl

18.000+

Uzman Personel

1.000+

Mutlu Müşteri

tr_TRTurkish