Tepe Savunma ve Güvenlik Logo
1
/
4

TEPE BLOG

Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Nerelerde Çalışabilir?Silahsız özel güvenlik görevlisi, silah taşıma yetkisi olmayan ve güvenlik görevini yalnızca fiziksel varlığı ve diğer ekipmanları kullanarak yerine getiren bir güvenlik personelidir.
2
/
4

TEPE BLOG

Bayan Güvenlik Görevlisi Olmak İçin GerekenlerBayan güvenlik görevlisi olmak için gerekenler, bay güvenlik görevlisi şartları aynıdır. Başvuru yapacak bayanlar, 5188 sayılı kanuna göre özel güvenlik görevlileri gerekliliklerini
yerine getirmeleri ve özel güvenlik kurslarından eğitim almaları gerekir.
3
/
4

TEPE BLOG

Silahlı Güvenlik Nedir, Nerelerde Çalışabilir?Silahlı özel güvenlik görevlisi, genellikle bir organizasyonun veya işletmenin güvenliğini sağlamak için silah taşıyan bir kişiyi ifade eder. Bu görevliler, genellikle binaları, tesisleri
veya etkinlikleri korumak, güvenlik önlemlerini uygulamak, potansiyel tehlikeleri izlemek ve gerekli durumlarda müdahale etmekle sorumludur.
4
/
4

TEPE BLOG

Site ve Konut Güvenliği İçin Temel ÖnlemlerSite ve konutlardaki güvenlik hizmetleri 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu’na göre yürütülmektedir. Site ve konut güvenliği için
güvenlik tedbirleri uygulanarak, olası tehlikelerin önüne geçmek ve çeşitli caydırma unsurları yaratılabilir.

Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Nerelerde Çalışabilir?

Silahsız özel güvenlik görevlisi, silah taşıma yetkisi olmayan ve güvenlik görevini yalnızca fiziksel varlığı ve diğer ekipmanları kullanarak yerine getiren bir güvenlik personelidir.

26 Eylül 2023

Bayan Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Gerekenler

Bayan güvenlik görevlisi olmak için gerekenler, bay güvenlik görevlisi şartları aynıdır. Başvuru yapacak bayanlar, 5188 sayılı kanuna göre özel güvenlik görevlileri gerekliliklerini yerine getirmeleri ve özel güvenlik kurslarından eğitim almaları gerekir.

21 Eylül 2023

Silahlı Güvenlik Nedir, Nerelerde Çalışabilir?

Silahlı özel güvenlik görevlisi, genellikle bir organizasyonun veya işletmenin güvenliğini sağlamak için silah taşıyan bir kişiyi ifade eder. Bu görevliler, genellikle binaları, tesisleri veya etkinlikleri korumak, güvenlik önlemlerini uygulamak, potansiyel tehlikeleri izlemek ve gerekli durumlarda müdahale etmekle sorumludur.

20 Eylül 2023

Site ve Konut Güvenliği İçin Temel Önlemler

Site ve konutlardaki güvenlik hizmetleri 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu’na göre yürütülmektedir. Site ve konut güvenliği için güvenlik tedbirleri uygulanarak, olası tehlikelerin önüne geçmek ve çeşitli caydırma unsurları yaratılabilir.

31 Temmuz 2023

Eve Hırsız Girmesi Halinde Yapılması Gerekenler?

Eve hırsız girmesi durumunda atılması gereken adımlar ve güvenlik önlemleri hakkında bilgilendirici blog yazımızı hemen okuyun. Hırsızlık vakasıyla karşılaşıldığında yapılması gerekenler ve evinizi korumak için alabileceğiniz önlemler hakkında bilgi sahibi olun.

07 Haziran 2023

Ev Güvenliği İçin Alınabilecek Önlemler?

En çok zaman geçirdiğiniz yaşam alanlarınız kendinizi her zaman güvende hissetmek istediğiniz yerlerdir. Bazı güvenlik önlemlerini göz ardı ettiğinizde ev yaşamlarınızda güvenliğiniz tehdit altına girebilir. Peki ev güvenliği için alınabilecek önlemler nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

02 Haziran 2023

Özel Güvenlik Personeli Nasıl Olunur?

Gerçek ve tüzel kişilere ait yaşam hakkı, zilyetlik hakkı, işletme yönetimi hakları ve mülkiyet hakkı ile diğer hav ve hürriyetlerin saldırıya uğramaması amacıyla kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette verilen güvenlik ve koruma hizmetlerine ‘Özel Güvenlik’ denir. Personellerin çalışmaları genelde 24 saat esasına dayanır.

23 Mayıs 2023

İşletme Güvenliği İpuçları

İşletme güvenliği önlemleri hem personellerinizin hem iş verilerinizin hem de mal varlığınızın korunması için oldukça önemlidir. Günümüzde iş güvenliği, fiziksel önlemler kadar ağ güvenliği için alınacak tedbirleri de kapsar. İş yerinizin güvenliği için alabileceğiniz önlemleri sıraladık.

6 Nisan 2023

Güvenlik Endüstrisindeki Son Gelişmeler ve Trendler

Teknolojik gelişmeler her sektörde olduğu gibi güvenlik alanında da çeşitli kolaylıklar sağlayıp verimliliği artırmakta. Teknolojinin her geçen gün gündelik hayata eklediği yeni kazanımlarıyla birlikte güvenlik ihlallerinin ve her türlü riskli durumun önüne geçmek artık daha kolay. Güvenlik sektöründe kullanılmaya başlanan ve önümüzdeki yıllarda kullanımı daha da yaygınlaşacak son teknolojileri sıraladık.

28 Mart 2023

Türkiye'deki Acil Durum Numaraları ve Önemli Hatlar

Acil durum numaraları, ihtiyaç duyduğunuz desteğe en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlayan üç rakamlı kodlardan oluşur. Türkiye’de 112 çatısı altında birleştirilen acil durum hatlarını ayrıca bir liste olarak da sizinle paylaşmak istedik.

23 Mart 2023

İŞ YERİ GÜVENLİK SİSTEMLERİ

İş yeri güvenliği kapsamlı bir planlama yapmayı gerektirir. Bu planlamada, can ve mal kaybına/hasarına
sebep olabilecek her türlü unsura göre bir ön hazırlık ve acil aksiyon senaryoları oluşturulur. İş yerinde
meydana gelebilecek gasp, hırsızlık, yangın, su baskını gibi her türlü acil durumun kontrolünde iş yeri
güvenlik sistemleri
ihtiyaç duyacağınız planlamayı size verecektir. Güvenli bir çalışma ortamı sunan, acil
durumlarda merkez birimle doğrudan iletişime geçebilen bu sistemler her iş yeri için güçlü güvenlik hizmeti sunar.

24 Şubat 2023

ALARM SİSTEMLERİ NASIL ÇALIŞIR?

Alarm sistemleri farklı kullanım ihtiyaçlarına göre değişen çalışma stillerine sahiptir. Sistemler bu nedenle kullanım amaçlarına göre tercih edilmelidir. Örneğin yangın alarm sistemleriyle hırsız alarm sistemleri arasında uyarı ve çalışma farklılıkları bulunur. Hırsız alarm sistemleri genelde harekete duyarlı sensörleri bünyesinde barındırır. Sinyallerini de buradaki sensör hareketlerine göre verir.

20 Şubat 2023

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN ÇALIŞMA ALANLARI NELERDİR?

Özel güvenlik görevlileri silahlı ve silahsız olarak ikiye ayrılır. Buna göre her iki güvenlik personeli de farklı eğitim programından geçerek göreve başlar. Özel güvenlik görevlilerinin çalışma alanları arasında siteler, hastaneler, konser, tiyatro gibi çeşitli etkinlikler, okullar, bankalar, alışveriş merkezleri gibi çok sayıda yer bulunur.

30 Ocak 2023

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN YETKİ VE SORUMLULUKLARI NELERDİR?

Görev süreleri içerisinde korudukları veya güvenliklerini sağladıkları alanlarda gerçek veya tüzel kişileri korumakla savunma ile görevli kişilere özel güvenlik görevlisi denir. Özel güvenlik görevlileri, koruma işlemleri sırasında kanunlarda ve yönetmeliklerde yazılı emredici hükümleri uygular. Özel güvenlik görevlilerinin yetki ve sorumlulukları çerçevesinde düzenlenen bu maddeler personellerin iş yükümlülüklerini de tanımlar.

24 Ocak 2023

ÖZEL GÜVENLİK NEDİR? KİMLER ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLABİLİR?

Gerçek ve tüzel kişilere ait yaşam hakkı, zilyetlik hakkı, işletme yönetimi hakları ve mülkiyet hakkı ile diğer hav ve hürriyetlerin saldırıya uğramaması amacıyla kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette verilen güvenlik ve koruma hizmetlerine ‘Özel Güvenlik’ denir.

16 Ocak 2023

YANGIN GÜVENLİĞİ İÇİN
HANGİ ÖNLEMLER ALINMALIDIR?

Birçok farklı sebepten doğabilen, hızla yayılarak can ve mal kaybına neden olan yangınlar, mutlaka önlem alınması gereken tehlikeli durumlardandır. Yangınlar; yaralanma, duman zehirlenmeleri gibi zincirleme olumsuz duruma sebep olmakla birlikte uzun süre devam edecek çevre sorunlarını da ortaya çıkarabilirler. Peki, büyük ihmaller sonucunda oluşan yangınların önüne nasıl geçebiliriz? Yangın güvenliği için hangi önlemleri almalıyız? Gelin birlikte cevaplayalım.

29 Aralık 2022

GÜVENLİK KAMERALARI VE ÖZELLİKLERİ

Güvenlik kameraları, iş yerlerinde ve evlerde güvenliği sağlamak için günümüzde tam kapsamlı ve çok yönlü bir şekilde üretilen cihazlardır. Bu tip kameralar görüntü kalitesinden öte uzun süreli kayıtlar alabilecek ve sürekli olarak izlenebilecek şekilde tasarlanmıştır.

22 Aralık 2022

AVM GÜVENLİĞİ

Modern şehir yaşamının önemli bir ticaret merkezi olan ve yeme-içme, eğlence, alışveriş gibi birçok aktiviteyi bir araya getirme konseptiyle ortaya çıkan AVM’lerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Böylesi büyük yaşam merkezleri,
özel güvenlik ihtiyacını da beraberinde getirmektedir.

06 Ekim 2022

DIŞ MEKÂN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Güvenlik ihlalleri veya hırsızlık olayları, iç mekânlarda gerçekleştiği kadar dış mekânlarda da ortaya çıkabilir. Dış mekânlar için güvenlik önlemleri alarak, her türlü hırsızlık olayına karşı korunabilir, evinizin, ofisinizin dışında gerçekleşen her türlü tehlikeli durumu kayıt altına alabilirsiniz.

01 Eylül 2022

FABRİKA VE ÜRETİM TESİSLERİ İÇİN GÜVENLİK ÖNERİLERİ

Endüstriyel alanlar için güvenlik önlemleri almak çok kapsamlı ve uzmanlık isteyen bir iştir. Birden fazla risk durumunun ve insanın çalıştığı bu alanlarda güvenliğin eksiksiz olması gerekir. Fabrika, depo ve diğer endüstriyel tesislerinin yöneticileri, risk yönetimi konusunda uzman bir ekipten güvenlik önerileri almalıdır.

23 Ağustos 2022

İŞVERENLER İÇİN İŞYERİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

İş yeri güvenlik önlemleri dediğimizde, ilk olarak aklımıza hırsızlık, gasp gibi durumlar gelse de, iş güvenliği artık her türlü acil müdahale gerektiren beklenmedik durumları kapsıyor. Dolayısıyla iş yeriniz için güvenlik önlemleri alırken, çok yönlü bir alarm sistemine sahip olmanız gerekiyor.

05 Ağustos 2022

GÜVENDE İSEK HUZURLUYUZ...

Evlerimize, işyerlerimize giriş ve çıkışlarda, alışveriş yaptığımız alışveriş merkezleri ziyaretlerimizde ve daha pek çok yerde, özel güvenlik görevlilerinin kapıda bizleri karşılamaları, güvenlik kontrollerinden geçmemiz, güven ve huzur duymamızı sağlıyor. Zira güven kavramı huzuru da temsil eden bir kavram.

27 Temmuz 2022 | Dr. Banu YILMAZ

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN "SÜPER AKILLI TOPLUM"

İçinde yaşadığımız dünyamız, farklı toplumsal yapılar kazanmıştır. İnsanoğlunun değişen ihtiyaçları, bu ihtiyaçlar için gösterdiği çabaları ve araştırmaları ise hiç bitmemiştir. Avcı toplumu olarak başlayan toplum tanımı, 2016 yılında, “Süper Akıllı Toplum” tanımına kadar farklı evrelerden geçmiştir. “Akıllı Toplum” ifadesi, Toplum 4.0 teknolojik gelişmelerinden etkilenmiştir.

21 Şubat 2022 | Dr. Banu YILMAZ

DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN
DURDURULAMAZ DÖNÜŞÜMÜ

Dijital dönüşüm kavramı, şirket iş süreçlerinin, teknoloji ve veriyi kullanarak, şirket yöneticilerinin liderlik özellikleri ile de bütünleşerek, kurumun değişim kapasitesini geliştirme gücüdür.

15 Şubat 2022 | Dr. Banu YILMAZ

MİNNESOTA ÇOK YÖNLÜ
KİŞİLİK ENVANTERİ​

MMPI Testinin açılımı Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri. Bu test bireyin kişisel ve toplumsal uyumunu objektif olarak değerlendirmeyi amaçlayan bir testtir. Ruh sağlığında en çok kullanılan testtir.​

24 Şubat 2022 | Gözde YANA

2021 YILINI
NASIL GEÇİRDİK?

2021 yılına dönüp baktığımızda; Tepe Savunma olarak aramızdaki bağı daha fazla güçlendirdiğimizi gördük. Bu bağa olan inancımızla 2022'yi umutla karşılıyor, yeni yılda sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu bir yıl geçirmenizi diliyoruz.

31 Aralık 2021 | Tepe Savunma ve Güvenlik

ARAMIZDAKİ BAĞ

Tepe Savunma ve Güvenlik olarak sahneyi
paydaşlarımıza bıraktık. Onlardan bizi anlatmalarını
istedik. Farklı sektörlerden yer alan güven
ortaklarımız ile yaptığımız röportajları keyifle
izlemeniz dileğiyle...

Videoyu oynat

Samer Şenbayrak

Fenerbahçe Ülker Spor ve Etkinlik Salonu

Videoyu oynat

Kpt. İsmail Demir

İDO

Videoyu oynat

Ahmet Oyucu

CEO

tr_TRTurkish